Nasip Çadır

Bizi Takip Edin:​

Büyükbaş Hayvan Çadırları

Halı Saha Çadırları Kayseri

Büyükbaş Hayvan Çadırları

Süt üretimi yapmak amacıyla inek veya buzağıların tutulduğu büyükbaş hayvan çadırı kolay kurulabilir bir ahır türüdür. Farklı boyutlarda olabilen bu çadırlar çoğunlukla 150m2-500m2 arasında bir alana kurulmaktadır. Bahse konu ölçülerde hazırlanmış bir çadıra 30 ile 100 aralığında büyükbaş hayvan konulabilir.

Tır brandası, oluklu kaplama ve izocam yalıtımı büyükbaş hayvan çadırı imalatı için en çok kullanılan malzemelerdir. Ayrıca fonksiyonel olarak üretilen çadırlar ile üst kısımlarda toplanan yağmur suları daha sonra kullanılmak üzere muhafaza edilebilir.

Büyükbaş Hayvan Çadırı Nedir?

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için kullanılan çadırların ilk örneklerinin kuzey Amerika’da üretildiği bilinmektedir. Günümüzde dünyanın birçok ülkesinde sıklıkla tercih edilen büyükbaş hayvan çadırı kullanışlı oluşu ve pratik kurulumu ile ön plana çıkmaktadır.

Söz konusu çadırlar, büyükbaş hayvanların yağmur, güneş, rüzgâr gibi çevresel faktörlerden korunması ve toplu halde barınabilesi amacıyla geleneksel ahırlara alternatif olarak imal edilmektedir. Dayanıklı malzemelerden üretilmesi, hafif olması ve ikinci el piyasasının bulunması diğer önemli özellikleri arasındadır. Büyükbaş hayvan çadır fiyatları ve modelleri hakkında firmamızdan detaylı bilgi talep edebilirsiniz. 

Halı Saha Çadırları Kayseri

Büyükbaş Hayvan Çadırı Kurulumu Nasıldır?

Bahse konu çadırların kurulumuna başlanmadan önce zemininin düzeltilmesi ve eğiminin hesaplanması gerekir. Ayrıca yine kurulumdan önce zemine yüzeyi pürüzlü olacak şekilde ve en az 15-20 cm kalınlığında beton atılması önemlidir. Bu şekilde hayvanların yem yerken veya yürürken kayıp düşmesi önlenir. İlerleyen zamanlarda beton zeminde deformasyon yaşanmasını önlemek için demir çubuklar yerleştirilebilir.

Çadırlar, kurbanlık hayvan dönemlerinde birkaç haftalık süreler için de kurulabilir. Böyle zamanlarda çadırda bulunan hayvanların tentelere zarar vermemesi amacıyla çadırın içindeki kutu profiline çit teli çekilmelidir. İhtiyacınız olduğu noktada büyükbaş çadırı fiyatları Konya için firmamızdan teklif alabilirsiniz. Alternatif özelliklerde ve ebatlarda hayvan çadırları deneyimli ekiplerimiz tarafından kurulumu tamamlanır.

Hayvan Çadırı Fiyat Düzeyi

Büyükbaş hayvan çadır fiyatları metre kare üzerinden hesaplanmaktadır. Malzeme ve işçilik eklenerek ortaya çıkarılan fiyat teklifleri müşterilere sunulmaktadır. Geleneksel ahırlara göre farklı malzemeler kullanılarak inşa edilen bu çadırlar daha uygun fiyatlarda ve daha kısa sürelerde tamamlanmaktadır.

Sağlamlık açısından kullanıcısına güven veren büyükbaş hayvan çadırlarını oluşturan demir iskelet kaynak kullanılmadan vidalar vasıtasıyla inşa edilebilmektedir. Bu sebeple süreli ihtiyacı karşıladıktan sonra sökülüp ikinci el olarak da satışa sunulabilir. 

Büyükbaş Hayvan Çadırı Temini

Hayvan çadırı tüm illerde alternatif satıcılardan temin edilebilir. Büyükbaş çadırı fiyatları Konya ve diğer illerde farklılık gösterebilir. Bu farkın oluşmasında kullanılan malzemelerin kalitesi, alanın büyüklüğü ve çadıra ilave edilecek havalandırma gibi özellikler etkilidir.

Diğer taraftan çadır temini sürecinde dayanıklı bir iskelet aksamı ve iklim koşullarına uyum sağlayacak astar, yalıtım bulunmasına dikkat edilmelidir. Çadır girişinde kayar kapı ya da kelebek kapı olması iç kısma malzeme, hayvan veya araç alınmasında kolaylık sağlayacaktır.

Blog yazısını paylaş